6 diyaloglar
 1. İrem
  İrem says:

  Merhaba doktor bey, bugün anneme kolesteatomlu orta kulak iltihabı yüzünden ameliyet olması gerektiği söylendi. Annem 56 yaşında şeker hastası ve aynı zamanda bundan bir kaç ay öncede kalp krizi geçirdi ve kalbine stent takıldı. Bu ameliyat onun için ne kadar risklidir? Soruma dönerseniz çok memnun olurum.
  İyi Çalışmalar.

  Cevapla
  • Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu
   Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu says:

   İrem hanım annenizin kulak hastalığı önemli kolesteatomlu kronik otit ameliyatsız iyileşmeyen bir hastalık. Şeker hastalığı kontrol altında ise ve kalp doktoru izin verirse ameliyat olabilir. Asistanımdan randevu alırsanız muayene sonrası nasıl bir yol izleyeceğimize karar veririz. Geçmiş olsun dileklerimle.

   Cevapla
 2. Yasin
  Yasin says:

  Necmettin Bey merhaba,

  3,5 yaşındaki Oğlumun kulaklarına tüp takıldı ve geniz eti alındı.
  Boğaz ağrısı ve kulak ağrısı şikayetlerinin artması üzerine 3 gün sonra operasyon gerçekleştiren doktora gittik ve bu ağrılara boğaz kısmında çıkan aftın neden olduğunu söyledi.
  1 hafta kadar sonra geçti ve akabinde sol kulağında şiddetli akıntı başladı.
  Doktora tekrar götürdük ve akmakta olanın iltihap olduğunu grip vb bir durumdan dolayı gerçekleşmiş olabileceğini belirtti.
  Fakat çocuğumuzda hiçbir hastalık belirtisi görmedik.
  Sizce bu gerçekleşenlerin ameliyatın hemen akabinde olması normal midir?
  İyi günler dilerim.

  Cevapla
  • Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu
   Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu says:

   Yasin bey ameliyattan sonra boğazda ağrı ve aft oluşabiliyor. Kulakta orta kulaktaki sıvının bir süre gelmesi de akıntıya sebep olabiliyor Ama tabii ki muayene edip görmeden kesin bir şey söylemem zor, randevu alırsanız bir de ben değerlendirebilirim arzu ederseniz.

   Cevapla
 3. fikrî ADIGUZEL
  fikrî ADIGUZEL says:

  Sayin hocam yaklaşık 2., 5 yıldır kulaklarimda dayanılmaz agrilar yaşıyorum.. nöroloji, iç hastalıkları, psikiyatri, fizik tedavi, kbb, algoloji bunlar hiç çözüm bulamadı bana yardimci olur musunuz..

  Cevapla
  • Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu
   Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu says:

   Fikri bey kulak ağrıları kulağın kendi ağrıları ve yansıyan ağrılar olarak ikiye ayrılır.Öncelikle ağrının nereden kaynaklandığını saptayıp ona göre tedavi uygulamak gerekir. Detaylı anamnez ve fizik muayene ile neden saptanınca tedavisi mümkün olur.

   Cevapla

Doktora Sorun

Tüm Sorularınızı
Buradan Oluşturabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir