12 diyaloglar
 1. İrem
  İrem says:

  Merhaba doktor bey, bugün anneme kolesteatomlu orta kulak iltihabı yüzünden ameliyet olması gerektiği söylendi. Annem 56 yaşında şeker hastası ve aynı zamanda bundan bir kaç ay öncede kalp krizi geçirdi ve kalbine stent takıldı. Bu ameliyat onun için ne kadar risklidir? Soruma dönerseniz çok memnun olurum.
  İyi Çalışmalar.

  Cevapla
  • Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu
   Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu says:

   İrem hanım annenizin kulak hastalığı önemli kolesteatomlu kronik otit ameliyatsız iyileşmeyen bir hastalık. Şeker hastalığı kontrol altında ise ve kalp doktoru izin verirse ameliyat olabilir. Asistanımdan randevu alırsanız muayene sonrası nasıl bir yol izleyeceğimize karar veririz. Geçmiş olsun dileklerimle.

   Cevapla
 2. Yasin
  Yasin says:

  Necmettin Bey merhaba,

  3,5 yaşındaki Oğlumun kulaklarına tüp takıldı ve geniz eti alındı.
  Boğaz ağrısı ve kulak ağrısı şikayetlerinin artması üzerine 3 gün sonra operasyon gerçekleştiren doktora gittik ve bu ağrılara boğaz kısmında çıkan aftın neden olduğunu söyledi.
  1 hafta kadar sonra geçti ve akabinde sol kulağında şiddetli akıntı başladı.
  Doktora tekrar götürdük ve akmakta olanın iltihap olduğunu grip vb bir durumdan dolayı gerçekleşmiş olabileceğini belirtti.
  Fakat çocuğumuzda hiçbir hastalık belirtisi görmedik.
  Sizce bu gerçekleşenlerin ameliyatın hemen akabinde olması normal midir?
  İyi günler dilerim.

  Cevapla
  • Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu
   Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu says:

   Yasin bey ameliyattan sonra boğazda ağrı ve aft oluşabiliyor. Kulakta orta kulaktaki sıvının bir süre gelmesi de akıntıya sebep olabiliyor Ama tabii ki muayene edip görmeden kesin bir şey söylemem zor, randevu alırsanız bir de ben değerlendirebilirim arzu ederseniz.

   Cevapla
 3. fikrî ADIGUZEL
  fikrî ADIGUZEL says:

  Sayin hocam yaklaşık 2., 5 yıldır kulaklarimda dayanılmaz agrilar yaşıyorum.. nöroloji, iç hastalıkları, psikiyatri, fizik tedavi, kbb, algoloji bunlar hiç çözüm bulamadı bana yardimci olur musunuz..

  Cevapla
  • Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu
   Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu says:

   Fikri bey kulak ağrıları kulağın kendi ağrıları ve yansıyan ağrılar olarak ikiye ayrılır.Öncelikle ağrının nereden kaynaklandığını saptayıp ona göre tedavi uygulamak gerekir. Detaylı anamnez ve fizik muayene ile neden saptanınca tedavisi mümkün olur.

   Cevapla
 4. Şeyma Çiriş
  Şeyma Çiriş says:

  Merhaba doktor bey 3 aylık bebeğim de dil bağı var. Bir kaç gündür emme problemi yaşamaktayız. Dil bağıyla ilgili bir operasyon yapıyor musunuz ya da nasıl bir yöntem izliyorsunuz. Daha önce kardeşimin geniz eti operasyonunu gerçekleştirmiştiniz ilginizden dolayı teşekkür eder dil bağı konusunda da yanınıza uğramak isteriz şimdiden teşekkür ederim

  Cevapla
  • Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu
   Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu says:

   Dil bağı operasyonunu basit bir şekilde yapıyorum. Emme şikayeti varsa yapmak gerekir.

   Cevapla
 5. Mehmet
  Mehmet says:

  Merhaba doktor bey.
  Şu an 38 yaşındayım.6 yıldır hapşırma ve burun akıntısı şikayetim var.kbb,alerji,dahiliye olmak üzere toplam 12-13 kez doktora bu şikayetle başvurdum.alerji uzmanı vazomotor rinit teşhisi koydu ve tedavisi olmadığını söylüyor.verilen ilaçlar baskılayıp belli bir süre sonunda vücut alışınca fayda etmiyor.bunun başka bir çözümü var mı?

  Cevapla
  • Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu
   Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu says:

   Vasomotor rinit tedavisinde farklı bir ilaç mevcut. Alerjik rinit te ise alerji testleri sonrası herhangi bir alerjen saptanırsa aşı tedavisi yapmaktayım. Bununla birlikte aralıklı ilaç değiştirme ve sonuç alınamazsa kortizon tedavisi uygulanabilir.

   Cevapla
 6. Burak
  Burak says:

  Merhaba doktor bey dilimde mantar olduğu söylendi ama 3 aydır geçmedi en son gittiğim KBB doktoru ben bi teshis koyamadim alerji immunoliji bölümüne gozuk dedi sizden ricam ilgilenirmisiniz. Psikolojikmen çok etkiledi beni kan tahlili yaptılar doktorlar KBB doktorlarını gezdim herhangi bi teshis yok net

  Cevapla
  • Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu
   Op.Dr. Necmettin Uzunalioğlu says:

   Geçmiş olsun Burak bey dilde 3 aydır iyileşmeyen mantar olması pek mümkün değil. Randevu alırsanız gelin değerlendireyim. Gerekirse alerji testi de yapabilirz.

   Cevapla

Doktora Sorun

Tüm Sorularınızı
Buradan Oluşturabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir